19

Južnoafrički Supersport šokirao Cityjeve zvijezde

Piše: N. J.
Nogometaši Manchester Cityja danas su neočekivano poraženi u pripremnoj utakmici od južnoafričke ekipe Supersport United rezultatom 2:0. Susret je odigran u Port Elizabethu u Južnoj Africi na stadionu Nelson Mandela.

Menadžeru Cityja Manuelu Pellegriniju ovo je bila prva zvanična utakmica na klupi engleskog viceprvaka.

Domaći tim je poveo u 55. minuti, kada je mrežu Cityja zatresao Niang. Nakon toga se City otvorio što je dalo prostora domaćinima u napadu. Tako je u 82. minuti Supersport došao i do drugog gola, kada je pogodio Erasmus. Bilo je to i konačnih 2:0 za Supersport, a ovaj je rezultat velika opomena za Pellegrinijeve igrače.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je za City odigrao prvih 45 minuta susreta te imao dvije dobre prilike za postizanje gola, ali je golman domaćih oba puta odlično intervenisao.