24

Juventus savladao San Mauro sa 6:1, Pjanić postigao prvjenac

Juventus je odigrao prvi prijateljski susret u novoj sezoni protiv italijanskog niželigaša San Maura, a u listu strijelaca se upitao i Miralem Pjanić.

Juventus je susret počeo u sastavu: Del Favero, Lemina, Marrone, Rugani, Lirola, Hernanes, Pjanić, Asamoah, Alex Sandro, Cerri i Dybala.

Susret je odigran u Vinovu, a San Mauro je prvi poveo u 10. minuti preko Ferlisija, no samo četiri minute poslije Asamoah je izjednačio na Pjanićevu asistenciju na 1:1.

Trenutak kada Pjanić postiže svoj prvjenac

Massimiliano Allegri je potom Pjanića prebacio odmah iza napadača Cerrija i Dybale, a naš reprezentativac je najprije pogodio stativu u 22. minuti, a u 29. je postigao gol za vodstvo od 2:1.

Pjanić je primio loptu na dvadesetak metara od San Maurovog gola i silovito je zakucao od prečku u mrežu.

Potom je Dybala postigao hat-trick golovima u 39., 44. i 47. minuti, a kod posljednjeg gola mu je asistirao Pjanić.

Konačnih 6:1 postavio je Padovan u 50. minuti susreta.