Serie A
0

Juventus - Sampdoria 3-3

Derbi pun preokreta, sa čak šest pogodaka, ali u konačnici bez pobjednika odigrali su Juventus i Sampdoria u 2. kolu italijanskog nogometnog prvenstva.

Poveli su gosti u 36. minuti pogotkom Nicole Pozzija nakon dodavanja raspoloženog Antonija Cassana. Dvije minute prije odmora Claudio Marchisio je uspio vratiti Juventus u igru.

Igra se potpuno rasplamsala u drugom poluvremenu. "Stara dama" povela je već u petoj minuti nastavka nakon što je Simone Pepe iskoristio nespretnu reakciju Danielea Gastaldella koji je umalo matirao svoga golmana. Gianluca Curci je njegov udarac uspio obraniti, ali Pepeov nije.

Cassano je u 64. minuti još jednom doveo utakmicu u egal, da bi samo tri minute kasnije Juventus ponovno poveo. Pepe je pogodio stativu, a odbijenu je loptu u mrežu spremio Fabio Quagliarella. No, ni tu nije bio kraj. Pozzi je u 73. minuti glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 3-3 i bod protiv svoga donedavnog trenera Luigija del Nerija koji je ovo ljeto klupu Sampdorije zamijenio Juventusovom.

Klubu iz Torina je to prvi bod ove sezone, a vrh tabele je nakon dva nepotpuna kola preuzeo Chievo, jedina ekipa koja je ostvarila dvije pobjede ove sezone. U nedjelju je klub iz predgrađa Verone slavio u gostima kod Genoe s 3-1. Fiorentina je, pak, pala u gostima kod Leccea koji je slavio s 1-0 pogotkom Davida di Michelea već u devetoj minuti.

Serie A, 2. kolo, nedjelja:

Catania - Parma 2-1 (Mascara 12 - 11 m, Antenucci 82 - 11 m / Giovinco 90) Genoa - Chievo 1-3 (Destro 6 / Moscardelli 45, Marcolini 56, Pellissier 74)

Juventus - Sampdoria 3-3 (Marchisio 43, Pepe 50, Quagliarella 67 / Pozzi 36, 73, Cassano 64) Lazio - Bologna 3-1 (Mauri 68, Rocchi 75, Hernanes 90 - 11 m / Mudingayi 78) Lecce - Fiorentina 1-0 (Di Michele 9) Brescia - Palermo 3-2 (Dallamano 3, Eder 28, Caracciolo 43 - 11 m / Pastore 22, Balzaretti 83)