40

Juventus proslavio još jedan naslov prvaka, Genoa uspješnija od Intera

Juventus - Napoli (Foto: EPA)
Pretposljednje 37. kolo Serije A otvorio je novi šampion Juventus utakmicom protiv Napolija.

Stara dama je pred početak utakmice proslavila novi naslov prvaka, nakon čega je sa kombinovanim timom porazila goste iz Napulja rezultatom 3:1.

Pereyra je pogotkom u 13. minuti Juventusu donio vodstvo koje je potrajalo sve do pete minute drugog poluvremena kada je na 1:1 izjednačio Lopez.

Do kraja Juventus ipak postiže dva pogotka, dovoljna za još jednu pobjedu. Strijelci su bili Sturaro i Pepe iz penala.

U drugom današnjem susretu Genoa je na domaćem terenu porazila Inter rezultatom 3:2. Icardi je Interu donio rano vodstvo, da bi nakon dvadeset minuta izjednačio Pavoletti. U 30. minuti Palacio postiže gol za 1:2, da bi pogodak za 2:2 u 41. minuti postigao Lestienne. Trijumf domaćinu u sudijskoj nadoknadi vremena donio je Kucka.