Serie A
0

Juventus poveo golom Salihamidžića

Nogometaši Juventusa ostavili su, čini se, slabu formu u staroj godini. U prvoj prvenstvenoj utakmici u novoj godini, onoj u sklopu 18. kola, slavili su na gostovanju kod Parme 2-1.

Tako su “bianconeri” prekinuli niz od tri uzastopna poraza (u svim takmičenjima), te barem privremeno skočili na drugo mjesto na ljestvici prestigavši Milan. Juve je poveo već u 3. minuti golom Hasana Salihamidžića, stvari je na početak vratio Nicola Amoruso u 25. minuti, da bi gol odluke u vlastitu mrežu zabio Paolo Castellini u 39. minuti. Kraj utakmice torinski je klub dočekao s desetoricom igrača budući je u 73. minuti crveni karton zaradio Martin Caceres.

Roma je imala dva gola viška na gostovanju kod Cagliarija sve do posljednjih trenutaka utakmice, na kraju nije uspjela osvojiti tri boda. Lopez u 90. i Daniele Conti u drugoj minuti sudačke nadoknade zabili su mrežu Julija Sergija u utakmici u kojoj je za Romu debitirao Luca Toni, napadač pristigao na posudbu do kraja sezone iz Bayerna. Ušao je Toni u 81. minuti umjesto Mirka Vučinića.

Siena Mate Jajala doživjela je najuvjerljiviji poraz kola. Kod kuće je Siena poražena od Fiorentine s čak 5-1, a hrvatski je veznjak odigrao cijelo drugo poluvrijeme. Dvostruki strijelac za “viole” bio je Alberto Gilardino, dok su po jedan gol zabili Adrian Mutu, Per Kroldrup i Mario Santana.

Palermo Igora Budana remizirao je na gostovanju kod Sampdorije 1-1. Oba su gola postignuta krajem prvog poluvremena, pa je tako Edison Cavani doveo Palermo u vodstvo u 40., a Antonio Cassano izjednačio već sljedeće minute. Budan je ušao u igru umjesto Fabrizija Micollija u 57. minuti.

Na kraju spomenimo i da je Livorno Darija Kneževića poražen na Olimpicu kod Lazija s uvjerljivih 4-1, iako je vodio od 7. minute golom Martina Bergvolda. Kreator preokreta bio je Sergio Floccari, strijelac dvaju golova. Knežević je ušao u igru u 19. minuti umjesto Leonarda Miglionica.

Serie A, 18. kolo:

Atalanta - Napoli 0-2 (Quagliarella 7, Pazienza 58)

Bari - Udinese 2-0 (Meggiorini 5, Barreto 68)

Cagliari - Roma 2-2 (Conti 90, Lopez 90+2, Pizarro 52, Perrotta 65)

Catania - Bologna 1-0 (Spolli 81)

Lazio - Livorno 4-1 (Floccari 48, 55, Rocchi 72, Kolarov 90-11m / Bergvold 7)

Parma - Juventus 1-2 (Amoruso 25 / Salihamidžić 3, Castellini 39-ag)

Sampdoria - Palermo 1-1 (Cassano 42 / Cavani 41)

Siena - Fiorentina 1-5 (Maccarone 84-11m / Kroldrup 5, Santana 29, Gilardino 37, 66, Mutu 79)