0

VIDEO / Juventus i Catania u četvrtfinalu Kupa Italije

Juventus je u Torinu u utakmici osmine finala Kupa Italije pobijedio Cagliari s 1-0, dok je Catania u gostima kod Parme slavila nakon boljeg izvođenja penala 5-4. Nakon 90 i 120 minuta igre bilo je 1-1.

Bile su to dvije utakmice za brz zaborav. Juventus je, dojam je, protiv Cagliarija igrao tačno onoliko koliko je bilo potrebno za prolaz u četvrtfinale, u kojem ga očekuje bolji iz meča Milana i Reggine.

Pogodak je u 57. minuti postigao Sebastian Giovinco. Nakon greške gostujuće odbrane, spretno je prihvatio poklon i niskim udarcem lijevom nogom s nekih šest metara donio pobjedu "staroj dami".

Parma je u domaćem ogledu protiv Catanije povela već u 12. minuti golom Pabona, ali je samo sedam minuta kasnije poravnao Lodi iz kaznenog udarca.

Pri izvođenju jedanaesteraca je Barientos promašio u prvoj seriji za Cataniju, ali su kasnije za Parmu bili neuspješni Parolo i Paletta, pa su slavili gosti.

Catania u četvrtfinalu čeka boljeg iz utakmice Lazija i Siene.

Kup Italije, osmina finala:

Parma - Catania 1-1, ukupno 4-5 nakon penala (Pabon 12 / Lodi 19 – 11 m) Juventus - Cagliari 1-0 (Giovinco 57)