Serie A
0

Juventus furiozan u Bergamu

Mauro Camoranesi (Foto: Reuters)
Nakon dugo je vremena momčad Juventusa ponovno izgledala moćno. U dvoboju 12. kola Serije A u Bergamu su Torinezi slavili pobjedu 5-2.

Osim što su zabili pet golova, igračima Cira Ferrare suci su poništili još tri pogotka zbog zaleđa.

Domaće je dvama golovima u drugoj polovini prvog poluvremena, unutar samo dviju minuta, probio Mauro Camoranesi. Gosti su smanjili na 2-1 početkom nastavka igre preko Valdesa, da bi Felipe Melo majstorskim udarcem s dvadesetak metara doveo goste u 3-1 vodstvo u 55. minuti svojim drugim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom.

Domaći su ponovno uspjeli smanjiti preko Ceravola, no u završnici su Diego (3. gol u Seriji A) i Trezeguet (6.) potvrdili pobjedu.

Francuz je postigao 167. pogodak u dresu Juventusa, čime se izjednačio s legendarnim Argentincem Omarom Sivorijem.

Atalanta je i dalje bez domaće pobjede nad Juventusom od 2001. godine. Treneru domaćih Antoniju Conteu, nekoć veznjaku Juventusa, ovo je bio treći poraz u nizu.

Serie A, 12. kolo:

Atalanta - Juventus 2-5 (Valdes 51, Ceravolo 71 / Camoranesi 36, 37, Melo 55, Diego 84, Trezeguet 87)

Catania - Napoli 0-0

Redoslijed: 1. Inter 28 (-1), 2. Juventus 24, 3. Sampdoria 21 (-1), 4. Milan 19 (-1), 5. Fiorentina 18 (-1), Napoli 18...