Serie A
0

Juventus devet bodova ispred Napolija

Pogotkom u sudijskoj nadoknadi nogometaši Juventusa su u 28. kolu Serije A pobijedili Cataniju 1-0 i napravili možda i ključni korak ka odbrani naslova.

Istovremno je, naime, Napoli poražen u gostima kod Chieva s 2-0 i deset kola prije kraja zaostaje za Juventusom velikih devet bodova. Napolitancima je sada ozbiljno ugroženo i drugo mjesto budući da imaju samo dva boda više od Milana, a i Inter i Lazio se kasnije večeras mogu približiti na samo tri boda zaostatka.

Juventus se pred svojim navijačima dugo mučio protiv Catanije, a kad se već činilo da će se morati zadovoljiti samo s bodom, u prvoj se minuti sudijske nadoknade ukazao Emanuele Giaccherini i iz jedne gužve donio "staroj dami" važnu pobjedu. Zanimljivo samo dvije minute ranije je Giaccherini opravdano dobio žuti karton zbog pokušaja iznuđivanja penala. Juventusu je ovo, inače, bio već četvrti prvenstveni pogodak ove sezone u sudijskoj nadoknadi.

Napoli je i peto kolo zaredom ostao bez pobjede, a strijelci su za Chievo u Veroni bili Boukary Drame u 12. i Cyril Thereau u 43. minuti. Tračak nade gostima se ukazao u 58. minuti kada je Edinson Cavani izborio jedanaesterac, ali ga je potom sam i promašio. Bio mu je to sedmi nerealizirani penal u Seriji A od 22 koliko je do sada izveo.

Nogometaši Atalante su napravili novi važan korak ka ostanku u ligi, a istodobno su još koji centimetar bliže ispadanju gurnuli Pescaru. Atalanta je slavila s 2-1 golovima Germana Denisa, najprije u 34. minuti s bijele tačke, a potom i u 67. minuti. Pescara je, inače, vodila od 24. minute zahvaljujući Gaetanu D'Agostinu.

Spomenimo još da je Cagliari pobijedio Sampdoriju s 3-1 hat-trickom Segunda Ibarba. Tri je pogotka zabio i bivši napadač Juventusa Amauri u pobjedi Parme protiv Torina (4-1).

Serie A, 28. kolo:

Atlanta - Pescara 2-1 (Denis 34 - 11m, 67 / D'Agostino 24) Juventus - Catania 1-0 (Giaccherini 90+1) Cagliari - Sampdoria 3-1 (Ibarbo 18, 52, 72 / Lopez 90+2 – 11m) Chievo - Napoli 2-0 (Drame 12, Thereau 43) Parma - Torino 4-1 (Amauri 77, 84, 90+1, Sansone 80 / Santana 56) Palermo - Siena 1-2 (Anselmo 44 / Emeghara 51, Rosina 72 – 11m)