Strijelci raspoloženi
0

Juve prokockao 3-0, hat trick Cristiana Lucarellija

U nedjeljnim utakmicama 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva su ekipe Juventusa i Rome osvojile samo po jedan bod, a Lazio je izgubio u Rimu od Barija.

Najžalosniji su sigurno igrači Juventusa, koji su na Olimpijskom stadionu u Torinu poveli protiv Siene s 3-0 već nakon 10 minuta igre, a na kraju su osvojili samo jedan bod! Dvoboj je, naime, završio rezultatom 3-3. Kapetan i ikona stare dame Alessandro Del Piero je prva dva gola zabio iz kaznenog prostora gostiju, a Candreva je poentirao za 3-0 lijepim udarcem s više od 20 metara udaljenosti.

No, Maccarone je smanjio na 3-1 u 16. minuti, a dvostruki strijelac za goste bio je Ghezzal, u 46. i 74. minuti. Ovaj drugi gol zabio je iz penala.

Juventusovi navijači su svoje ljubimce ispratili sa zvižducima, a ''stara dama'' je propustila priliku za skok na četvrto mjesto, budući da je Palermo, koji zauzima tu poziciju, izgubio u gostima kod Udinesea 3-2. Igor Budan nije konkurirao za tim Palerma, koja je i dalje četvrta sa 46 bodova, jednim više od Juventusa.

Trostruki strijelac za Livorno bio je Cristiano Lucarelli, čime je stigao do brojke od 8 golova ove sezone. Roma je svoje golove postizala u razdoblju između 10. i 28. minute, strijelci su bili Perrotta, Toni i Pizzaro. Luci Toniju je ovo bio treći prvenstveni pogodak u dresu Rome koja sada ima 53 boda na trećem mjestu, šest manje od vodećeg Intera. Između njih je Milan s 55 bodova i utakmicom manje.

Mnoštvo pogodaka vidjeli su i gledatelji na stadionu Luigi Ferraris u Genovi, na kojem je domaća Genoa pobijedila Cagliari s 5-3. Ivan Jurić igrao je za domaći sastav od 62. minute.

Tim Lazija, koju vodi Edoardo Reja, izgubila je na svom terenu u Rimu od Barija s 2-0. Strijelci za goste bili su Almiron u 51. i Alvarez u 64. minuti, a Kolarov je propustio iskoristiti penal za domaćina u 77. minuti. Lazio je, tako, ostao na učinku od samo jednog osvojenog boda u zadnje četiri utakmice, a na tabeli zauzima 17. mjesto sa 26 bodova, odnosno posljednju poziciju koja na kraju osigurava ostanak u društvu najboljih. Ispod ''nebesko-plavih'' su samo Livorno s 24 boda, te Atalanta i Siena sa po 22 boda...

Serie A, 28. kolo (nedjelja):

Juventus – Siena 3-3 (Del Piero 2, 7, Candreva 10 / Maccarone 16, Ghezzal 46, 74 – 11 m) Livorno – Roma 3-3 (Lucarelli 9, 26, 71 – 11 , / Perrotta 10, Toni 19, Pizarro 28) Genoa – Cagliari 5-3 (Zapater 36 – 11 m, Palacio 39, Sculli 42, Rossi 45, Milanetto 59 / Dessena 16, Conti 41, Matri 55 – 11 m) Udinese – Palermo 3-2 (Flores 43, 65, Asamoah 70 / Simplicio 51, Cavani 80) Bologna – Sampdoria 0-1 (Gastaldello 86) Lazio – Bari 0-2 (Almiron 51, Alvarez 64) Parma – Atalanta 1-0 (Bojinov 71) Milan – Chievo (20.45)

1. Inter 28 17 8 3 53-25 +28 59
  2. Milan 27 16 7 4 46-26 +20 55
  3. Roma 28 15 8 5 48-32 +16 53
  4. Palermo 28 13 7 8 40-34 +6 46
  5. Juventus 28 13 6 9 45-39 +6 45
  6. Sampdoria 28 12 8 8 35-34 +1 44
  7. Genoa 28 12 6 10 49-46 +3 42
  8. Napoli 28 10 11 7 36-34 +2 41