0

Juniorska reprezentacija BiH rutinski porazila Lihtenštajn

Piše: A. M.
Juniorska selekcija Bosne i Hercegovine danas je na stadionu Boris Trajkovski u Skoplju porazila odgovarajuću selekciju Lihtenštajna sa visokih 5:0 u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Zmajići" su poveli već u petom minutu, a pogodak je postigao Amar Burović. Dva minuta kasnije bilo je već 2:0, a strijelac je bio Marko Mihojević. Utakmica je riješena u desetom minutu kada je svoj drugi gol za 3:0 postigao Burović.

Na 4:0 u 19. minutu povisio je Luka Juričić, da bi konačnih 5:0 postavio isti igrač u desetom minutu nastavka.

U drugom susretu naše grupe Francuska je sa 2:1 bila bolja od domaćina Makedonije. Naredni meč izbranici Tonija Karačića igraju već u petak, a protivnik je Makedonija.