Juniorska reprezentacija BiH poražena od Ukrajine, lijep gol Hadžiahmetovića

12.11.2015. u 12:59
3
14
3
U drugom kolu kvalifikacijske grupe 5 za plasman na Evropsko prvenstvo juniorska reprezentacija BiH je odmjerila snage s odgovarajućom selekcijom Ukrajine. Naš tim je poražen rezultatom 1:3.
Nakon pobjede nad Turskom u prvom kolu rezultatom 2:1, naši junori su željeli dobar rezultat i protiv Ukrajine. Poveli su fantastičnim golom Amira Hadžiahmetovića u 10. minuti, koji je sjajno pogodio mrežu Ukrajinaca preciznim udarcem izvan šesnaesterca.

Ukrajinci su do izjednačenja stigli u 45. minuti preko Oleksiija Gutsuliaka. Rezultatom 1:1 je završeno prvo poluvrijeme.

Do preokreta je reprezentacija Ukrajine stigla u drugom poluvremenu, tačnije u 64. minuti, a strijelac je bio Olexiy Schcebetun.

Za konačnih 3:1 u korist Ukrajine pogodio je Oleksii Gutsuliak, koji se drugi put na ovoj utakmici upisao na listu strijelaca.