Remi protiv Makedonije
0

Juniori ostali bez Evrope

Sarajevo-x.com
Juniorska nogometna reprezentacija BiH današnjim remijem protiv Makedonije na stadionu Grbavica u Sarajevu ostala je i definitivno bez plasmana na Evropsko prvenstvo.

Treću, i posljednju, utakmicu kvalifikacija u grupi 5 počeli smo dobro, napadač bugojanske Iskre Haris Seferović našoj je reprezentaciji donio prednost već u 7. minuti. No, to je bilo sve što su naši juniorski reprezentativci uspjeli uraditi.

Makedonci imaju zahvaliti Huseinspahiću, koji je u 45. minuti pogodio vlastitu mrežu te time poravnao rezultat na 1-1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Valja istaći da je naš tim u finišu susreta igrao s desetoricom budući da je u 82. minuti drugi žuti karton zaradio Župarić.

Iz naše grupe dalje idu Bjelorusi i selekcija Češke koja je zahvaljujući boljoj gol razlici zauzela drugo mjesto, sa istim brojem bodova kao i Makedonci.

Grupa 5

1.Bjelorusija 3 2 0 1 5:4 6 2.Češka 3 1 1 1 3:1 4

3.Makedonija 3 1 1 1 2:4 4 4.Bosna i Hercegovina 3 0 2 1 2:3 2

Rezultati: (1.kolo) BiH – Bjelorusija 1:2, Češka – Makedonija 0:1; (2.kolo) BiH – Češka 0:0, Bjelorusija – Makedonija 3:0; (3.kolo), BiH – Makedonija 1:1, Bjelorusija – Češka 0:3.