Jose Manuel: Brazil je najmoćnija fudbalska zemlja na svijetu

Sarajevo-x.com
AFP
AFP
Brazilski klub Internacional je došao do finala Svjetskog klubskog prvenstva nakon što je pobjedio egipatski Al-Ahly sa 2-1. Brazilci će u finalu igrati sa sa pobjednikom drugog polufinalnog meča između Barcelone i meksičke Americe.

17-godišnje čudo od djeteta, Alexandre Pato je postigao prvi gol za Brazilce u 23-oj minuti, ali je angolanski napadač Flavio izjednačio u drugom poluvremenu. Stvari su izgledale loše za Internacional kada se Pato ozlijedio i drugom poluvremenu. Zamjenio ga je Luiz Adriano, koji je i postigao gol za pobjedu Internacionala.

''Brazil je najmoćnija fudbalska zemlja na svijetu'', izjavio je trener Ahlya Jose Manuel nakon meča. ''Brazilski i egipatski fudbal se ne mogu porediti, ali mi smo pokazali karakter, i nismo se uopšte pokazali kao taktički naivna ekipa''.