Premiership
0

Johnson spasio bod Manchester Cityju

Sunderland i Manchester City odigrali su 1-1 na Stadionu svjetla u dvoboju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Kenwyne Jones postigao je pogodak za Sunderland već u devetoj minuti, a domaćini su prednost držali sve do druge minute sudijske nadoknade, kada je 22-godišnji Adam Johnson velemajstorskim golom uspio spasiti jedan bod za Manchester City. Loptu je, dosta iskosa s desne strane, udarcem lijevom nogom kojeg bismo mogli opisati i kao ''suhi list'', poslao pod gredu domaćeg gola, usprkos velikom broju domaćih igrača u kaznenom prostoru, pa i na samoj gol-crti.

Treba reći da je ekipa talijanskog trenera Roberta Mancinija zaslužila taj bod, jer je, shodno očekivanjima, bila opasnija i angažiranija u napadačkim akcijama, a pogotovo u drugom poluvremenu.

Iako su gosti mogli napustiti stadion ''praznih džepova'', sumnjamo da će biti naročito zadovoljni i s tim jednim bodom, jer sada zaostaju dva boda za četvrtim Tottenhamom na tabeli , uz jednu utakmicu manje. Tottenham ima 52 boda, Manchester City 50, Liverpool 48, a Aston Villa 46 bodova. Ta četiri kluba bore se za četvrto mjesto na kraju prvenstva i kvalifikacije za Ligu prvaka, s time da City ima jednu utakmicu manje, a Aston Villa dvije.

Za naslov prvaka bore se Manchester United sa 66 bodova, te Chelsea i Arsenal s dva boda manje. Chelsea ima susret manje.

Premiership, 30. kolo:

Manchester United – Fulham 3-0 (Rooney 46, 84, 89) Sunderland – Manchester City 1-1 (Jones 9 / Johnson 90+2)