5.10.2013. u 21:39
1
29
1
Engleski nogometni prvak Manchester United uspio je stati na kraj dvama uzastopnim premierligaškim porazima gostujućim 2-1 slavljem kod "fenjeraša" Sunderlanda.
Iako je Sunderland u dosadašnjem dijelu sezone osvojio tek jedan bod, "crveni vragovi" su opasno visili, a nakon 5. minute i greške Nemanje Vidića u odbrani i zaostajali su 1-0.

Kapetan gostiju nije uspio izbiti loptu iz vlastitog kaznenog prostora i tek ju je "piknuo" do protivničkog igrača, a Gardner je grešku iskoristio i prizemnim udarcem u dalji kut matirao Davida De Geu.

Na poluvremenu se Manchester United uspio trgnuti, a bolja je igra rezultirala dvama golovima u razmaku od šest minuta. Oba je postigao 18-godišnji Belgijanac Adnan Januzaj, kojem je ovo bio debitantski premierligaški start u dresu prvaka.

U 55. minuti dao je gol desnicom, opalivši iz prve nakon asistencije Patricea Evre, dok je pobjednički gol pospremio polovolejem u donji dalji kut nemoćnoga Kierana Westwooda, malo iskosa s desne strane.

Januzaj je tek drugi igrač Uniteda koji je dao dva gola u svom prvom premierligaškom startu nakon Ruuda van Nistelrooyja, kao i peti najmlađi premierligaški strijelac (18 godina i 242 dana) u historiji kluba nakon Machede, Welbecka, Rafaela i Powella.

Premierliga, 7. kolo:

Sunderland - Manchester United 1-2 (Gardner 5 / Januzaj 55, 61)
Cardiff - Newcastle 1-2 (Odemwingie 58 / Remy 30, 37)
Fulham - Stoke 1-0 (Bent 82)
Hull City - Aston Villa 0-0
Liverpool - Crystal Palace 3-1 (Suarez 14, Sturridge 17, Gerrard 38-11m / Gayle 77)
Manchester City - Everton 3-1 (Negredo 17. Agüero 45, Howard 69-ag / Lukaku 16)

Redoslijed: 1. Liverpool 16, 2. Arsenal 15 (-1), 3. Manchester City 13, 4. Tottenham 13 (-1), 5. Everton 12, 6. Chelsea 11 (-1), 7. Southampton 11 (-1), 8. Hull City 11, 9. Aston Villa 10, 10. Manchester United 10..., 20. Sunderland 1