35

Izjednačili se s Barcelonom: Atletico Madrid deklasirao Granadu i čeka kiks Blaugrane

Atletico Madrid je na stadionu Vicente Calderon rezultatom 3:0 ispratio Granadu u okviru 33. kola Primere.

Ovo je šesta pobjeda u posljednjih sedam ligaških mečeva za tim Diega Simeonea koji se sada izjednačio sa Barcelonom na vrhu tabele. Atletico i Barca imaju po 76 bodova, ali Barcelona ima utakmicu manje i večeras se sastaje sa Valencijom na Nou Campu. No, ne smijemo zaboraviti Real Madrid koji ima 75 bodova...

Koke je u 13. minuti pogodio za 1:0, a na novi gol se čekalo do 59. minute kada je pogodio preporođeni Fernando Torres kojem je ovo četvrti gol u posljednjih pet nastupa u svim takmičenjima. Konačnih 3:0 postavio je Correa u 83. minuti.

Atletico se nada kiksu gladne Barcelone koja sa katastrofalnim učinkom od tri poraza u posljednja četiri meča u svim takmičenjima večeras (20:30 sati) dočekuje Valenciju .

U drugom meču u terminu od 18:15 sati Rayo Vallecano je na svom terenu iznenadio Villarreal savladavši ga sa 2:1. Guerra (7') i Miku (81') bili su strijelci za domaći tim, dok je za goste pogodio Adrian (20').