5

Iskoristili igrača više: Modeste hat-trickom donio pobjedu Kölnu protiv HSV-a

U posljednjem meču devetog kola Bundeslige Köln je na RheinEnergieStadionu rezultatom 3:0 savladao HSV.

U meču punom grubosti u prvom poluvremenu viđena su četiri žuta kartona, a jedini igrač gostiju kojeg je javno opomenuo sudija Brand, Gotz, je napravio penal u 40. minuti susreta.

Odgovornost na sebe je preuzeo Modeste, no pogodio je stativu i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

Gosti su ostali sa igračem manje u 58. minuti, kada je Wood dobio direktan crveni karton zbog udaranja laktom protivnika, a brojčanu prednost u posljednjih pola sata na terenu su igrači Kölna u potpunosti iskoristili.

Tačnije, Modeste se iskupio za promašen jedanaesterac, te je postigao hat-trick pogodivši u 61., 82. i 86. minuti Adlerovu mrežu.

U redovima poražene ekipe zbog povrede u sastavu nije bilo Emira Spahića.