Prijateljski meč u Dublinu
234

UŽIVO / Tok utakmice Irska - Bosna i Hercegovina 1:0

Portal Klix.ba donio vam je tekstualni prenos utakmice iz Dublina između Irske i Bosne i Hercegovine.

Tok utakmice Irska - Bosna i Hercegovina 1:0:

92. minuta: Begović ponovo spašava svoj gol. Velika prilika za Irce, ali maestralni Begović skida loptu sa linije.

89. minuta: Alispahić propustio veliku priliku u posljednjim trenucima utakmice. Odlično se izborio za poziciju, ali je loptu poslao pored gola. Šteta!

81. minuta: Iz igre je izašao Zvjezdan Misimović, a ušao je Mehmed Alispahić.

79. minuta: Begović spašava svoj gol na 100-postotne prilike Waltersa. Poslije kornera još jedna prilika za Irsku. Veliki problemi za odbranu Zmajeva.

78. minuta: Long postigao gol za vodstvo Irske. Loša reakcija odbrane naše reprezentacije.

74. minuta: Asmir Begović poput stopera izbacuje loptu nakon kontre Iraca. U nastavku akcije, Irci pogađaju prečku.

70. minuta: Sušić je napravio i treću izmjenu. Iz igre je izašao Ibišević, a na terenu je Vranješ.

62. minuta: Stevanović se našao u povoljnoj situaciji. Sa desne strane je ubacio loptu, ali je otišla previsoko. U sredini su bila dva igrača, ali im Stevanović nije uspio dodati loptu.

59. minuta: Odličan udarac Pjanića, ali golman Irske fantastično brani. Najbolja prilika za BiH.

47. minuta: Irci pogađaju stativu na početku drugog poluvremena.

46. minuta: Izmjene u reprezentaciji BiH. Iz igre izlaze Medunjanin i Rahimić, a ulaze Stevanović i Vrančić.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena. Rezultat 0:0. Dobra utakmica u Dublinu.

45. minuta: Najbolju priliku na utakmici imali su Irci. Keane je sjajno asistirao na malom prostoru. Duff šutira sa nekoliko metara, ali Begović odlično interveniše i spašava mrežu.

42. minuta: Misimović šalje dugu loptu prema Luliću koji centrira za Džeku. Napadač Cityja nije uspio smiriti loptu. Odlična akcija naši reprezentativaca. Irci imali dobru priliku. Begović odlično odbranio. Korner za Irce. Naši iznose loptu.

40. minuta: Dalekometni projektil Pjanića, ali po sredini gola. Miralem je još jednom pokazao kakav udarac ima.

37. minuta: Pjanić povukao loptu po desnoj strani, ali ne uspjeva je ubaciti u sredinu 16-erca Iraca. Čini se kako je Pjanić mogao bolje odigrati.

33. minuta: Duff dobro šutirao. Lopta prošla tik pored stative Begovićevog gola. Ovo je bila najbolja prilika za domaćine ovog prijateljskog susreta.

32. minuta: Medunjanin odigrao za Misimovića, koji sa više od 20 metara šutira pored gola.

27. minuta: Irci imali skraćeni korner, ali nisu uspjeli napraviti ništa značajnije.

20. minuta:Misimović uočio utrčavanje Ibiševića, pokušao ga proigrati ali je Westwood sve pratio i sigurno uhvatio loptu.

19. minuta: I Pandža se nakon kornera našao u dobroj prilici, ali ga je lopta iznenadila pa je nije uspio najbolje zahvatiti glavom.

18. minuta: Džeko se dobro okrenuo u 16-ercu Irske, ali mu je udarac izblokiran. Zmajevi su bolja ekipa na terenu.

17. minuta: Irci imali slobodan udarac iz dobre pozicije. Gibbson šutira, lopta se od živog zida odbija u ruke Begovića.

15. minuta: Izblokiran udarac Misimovića. Naši igrači traže igranje rukom, ali sudija ne pokazuje na bijelu tačku.

14. minuta: Nesporazum zadnje linije naše reprezentacije. Begović startovao na Whelana, ali sudija pokazuje na gol-aut.

12. minuta: Irci u napadu preko desne strane. Begović sigurno hvata centaršut Gibbsona.

9. minuta: Još jedan dobar napad Zmajeva. Irci se spasili u posljednji trenutak. Medunjanin šutirao iznad gola.

4. minuta: Dobra akcija naše reprezentacije. Ibišević šutirao daleko od gola.

1. minuta: Počela utakmica u Dublinu. Sretno Zmajevi!

0 minuta:Stadion u Dublinu nije ispunjen od posljednjeg mjesta. Reprezentacija BiH kao i uvijek ima podršku vjernih navijača.

0 minuta:Svirane himne obje reprezentacije. Očekuje se početak utakmice.

Sastavi:

Irska: Keiren Westwood; Paul McShane, Richard Dunne, Sean St. Ledger, Stephen Ward; Damien Duff, Glenn Whelan, Darron Gibson, James McClean; Robbie Keane (c), Kevin Doyle.

BiH: Begović, Mujdža, Lulić, Jahić, Pandža, Rahimić, Medunjanin, Misimović, Pjanić, Ibišević i Džeko.