0

Interu talijanski Superkup

FENA
Inter je boljim izvođenjem jedanaesteraca svladao Romu i tako treću godinu za redom osvojio talijanski Superkup. Nakon 120 minuta igre bilo je neodlučeno 2:2.

Muntari je u 19. minuti doveo Inter u vodstvo. U 60. minuti De Rossi izjednačuje, da bi sedam minuta prije kraja utakmice Balotelli ponovno doveo Inter u vodstvo.

Roma se spašava u 90. minuti kada Vučinić glavom pogađa za 2:2 nakon Pizarrovog kornera.

U produžecima mreže su mirovale, a prigodom izvođenja jedanaesteraca prvi je promašio Stanković (greda), no Totti nije iskoristio meč loptu za Romu. Njegova lopta je također pogodila gredu.

U sedmoj seriji Julio Cesar je obranio Becameov jedanaesterac, a Zanetti je pogodio za novu Interovu titulu.