0

Inter u Beogradu bolji od Partizana

U 4. kolu grupe H Evropske lige, Rubin iz Kazana je slavio u gostima kod Neftčija 1-0 pogotkom Djadjuna u 16. minuti, dok je milanski Inter u Beogradu bio bolji od Partizana 3-1.

Ovim pobjedama su Inter i Rubin osigurali plasman u nokaut-fazu.

Dva pogotka za Inter postigao je Argentinac Rodrigo Palacio, u 51. i 75. minuti. Zanimljivo, Palacio je dao gol Partizanu i na San Siru, i to u 88. minuti za pobjedu Intera 1-0 u toj utakmici. Ovoga puta je poentirao dva puta, iako je u igru ušao u drugom poluvremenu. Treći gol za Inter je postigao Guarin u 87. minuti, dok je počasni gol za domaćine postigao Tomić u prvoj minuti sudačke nadokade.

Nogometaši Sportinga u Lisabonu su dočekali ekipu belgijskog Genka u grupi G. Iako je domaćin u 59. minuti ostao bez isključenog Schaarsa, koji je dobio drugi žuti karton, uspio je u 64. minuti povesti pogotkom Rickyja Wolfswinkela, koji je poentirao glavom. Domaćini su držali vodstvo sve do prve minute sudačke nadoknade, kada je konačnih 1-1 postavio Plet.

Basel je u drugoj utakmici ove skupine kao domaćin pobijedio Videoton 1-0 golom Strellera u 80. minuti.

Genk predvodi grupu s 8 bodova, Videoton je drugi sa 6, Basel treći s 5, dok je Sporting posljednji s dva boda.

Ekipa Lyona je slavila u gostima kod Athletica iz Bilbaa na San Mamesu 3-2, čime je stigla do četvrte uzastopne pobjede i osigurala daljnji plasman u grupi I.

Lyon je nakon prvog poluvremena vodio s 2-0 golovima Gomisa u 22. minuti i Gourcufa u samoj završnici. Domaćin se golovima Herrere u 48. minuti i Aduriza u 55. iz penala vratio u utakmicu, ali je Lacazette pogotkom u 63. minuti osigurao pobjedu Lavovima.

Ekipa Sparte je odigrala 1-1 u gostima kod Hapoel Ironija u istoj grupi. Sparta je druga u grupi sa 7 bodova i nadomak je plasmana u nokaut-fazu.

Evropska liga, 4. kolo:

grupa G:

Basel – Videoton 1-0 (Streller 80) Sporting – Genk 1-1 (Van Wolfswinkel 64 / Plet 90+1)

Redoslijed: 1. Genk 8, 2. Videoton 6, 3. Basel 5, 4. Sporting 2)

grupa H:

Neftči – Rubin Kazan 0-1 /Djadjun 16) Partizan – Inter 1-3 (Palacio 51, 75)

Redoslijed: 1. Inter 10, 2. Rubin 10, 3. Neftči 1, 4. Partizan 1

grupa I:

Athletic Bilbao – Lyon 2-3 (Herrera 48, Aduriz 55 – 11 m / Gomis 22, Gourcuff 45+1, Lacazette 63) Hapoel Ironi – Sparta 1-1 (Tasevski 3 / Kweuke 24)

Redoslijed: 1. Lyon 12, 2. Sparta 7, 3, Hapoel Ironi 2, 4. Athletic 1