Inter slavio s 3:1, Juventus stao na 49 utakmica bez poraza

3.11.2012. u 23:26
26
19
26
U velikom derbiju italijanske Serije A nogometaši Intera su slavili protiv Juventusa s 3:1 usred Torina.
Inter se ovim približio na vrhu tabele Juventusu na samo jedan bod (28-27) nakon 11. kola, ali je time i prekinuo nevjerovatno dugi niz nepobjedivosti torinske ekipe u Seriji A. Naime, Juventus je do ove subote odigrao 49 utakmica bez poraza, ali pedesetu bez poraza nije dočekao. Recimo i da je nakon nešto više od dvije godine prvi put u Seriji A poražen Juventusov vođa Andrea Pirlo.

Na nevjerovatan način je otvorena utakmica u subotu, pa je tako u 19 sekundi Juventus poveo pogotkom Vidala. No, treba reći da je asistent Asamoah tom prilikom bio u evidentnom ofsajdu.

Interovi nogometaši su bili uzdrmani tim golom i nisu se od njega oporavili sve do poluvremena. Mogao je Juventus postići još koji gol i time uveliko trasirati put prema novom uspjehu, no, u nastavku je Inter zaigrao daleko angažiranije, iako ostaje sumnja oko prvog gola gostiju. U 59. minuti je dosuđen penal za goste i to zbog sumnjivog igranja rukom. Siguran realizator za 1-1 je bio Diego Milito.

Argentinska veza Milito-Palacio je do kraja dokrajčila Juventus. Milito je u 76. postigao gol za 2-1 i to nakon što je odlično prihvatio odbijenu loptu nakon udarca Guarina i pospremio je pored nemoćnog Buffona. U završnici je Juventus srljao prema izjednačenju, no pogodak je pao na drugoj strani. Polukontru je golom okončao Palacio za konačnih 3-1 Intera.

Serie A, 11. kolo:

Juventus - Inter 1-3 (Vidal 1 / Milito 59-11m, 76, Palacio 90)
Milan - Chievo 5-1 (Emanuelson 16, Montolivo 36, Krkic 41, El Shaarawy 75, Pazzini 90+2 / Pellissier 18)

1. Juventus 11 9 1 1 23-8 28
2. Inter 11 9 0 2 22-10 27
3. Napoli 10 7 1 2 15-6 22
4. Lazio 10 6 1 3 16-11 19
5. Fiorentina 10 5 3 2 12-7 18
6. Parma 10 4 3 3 14-14 15
7. Roma 10 4 2 4 22-19 14
8. Milan 11 4 2 5 17-13 14