Serie A
0

Inter sam na vrhu, novo posrtanje Rome

Nogometaši Intera upisali su u četvrtom kolu Serie A i treću pobjedu, savladavši na San Siru Bari 4-0, dok je Roma ponovo posrnula, te je poražena na gostovanju kod Brescije 2-1.

"Nerrazzure" su do pobjede s dva gola svaki odveli Samuel Eto'o i Diego Milto, svaki sa po dva postignuta gola. Eto'o je svojim golovima izbio sam na vrh liste najboljih strijelaca, te sada ima ukupno pet golova na kontu, dok je Inter također sam na vrhu tabele sa 10 od maksimalnih 12 osvojenih bodova, pošto je iskoristio prvi ovosezonski poraz Cesene (2-0 na gostovanju kod Catanije).

Roma je na gostovanju kod Brescije tražila prvu ovosezonsku pobjedu, a dočekala je tek drugi poraz. Perparim Hatemaj i Andrea Caracciolo iz penala donijeli su Bresciji tri boda, dok je utješni gol za "vučicu" zabio Marco Borriello u 83. minuti. Valja reći da je ekipa Claudija Ranierija od 64. minute igrala s igračem manje (isključen je Philippe Mexes), a tek dva boda nakon četiri odigrana kola dovela su talijanskog trenera na rub otkaza.

Milan je remizirao na gostovanju kod Lazija 1-1 iako je poveo golom Zlatana Ibrahimovića (nakon asistencije Clarencea Seedorfa) u 66. minuti. Zabio je tako švedski napadač svoj prvijenac za Milan u Seriji A, ali on nije donio njegovoj ekipi tri boda. Propust odbrane "rossonera" , tačnije Thiaga Silve, iskoristio je u 81. minuti Sergio Floccari, koji je zakucao loptu u mrežu nakon sjajne asistencije i prodora Hernanesa s lijeve strane.

Milan je u završnici imao i priliku za sva tri boda, ali udarac Gianluce Zambrotte zaustavila je prečka, dok je Kevin-Prince Boateng u sudijskoj nadoknadi slabo reagirao iz velike blizine napucavši domaćeg braniča.

Od ostalih utakmica izdvojimo gostujuću 3-1 pobjedu Chieva na gostovanju kod Napolija. Iako je Napoli poveo golom Paola Cannavara iz devete minute, Chievo je dvama golovima Sergija Pellissiera i jednim Gelsona Fernanesa uspio doći do treće ovosezonske pobjede i skoka na drugo mjesto na tabeli.

Serie A, 4. kolo:

Bologna – Udinese 2-1 (Gimenez 16, Di Vaio 90 / Di Natale 9) Brescia – Roma 2-1 (Hetemaj 13, Caracciolo 65-11m / Borriello 84) Cagliari – Sampdoria 0-0 Catania – Cesena 2-0 (Silvestre 23, Lopez 58) Genoa – Fiorentina 1-1 (Mesto 18 / Gilardino 11) Inter – Bari 4-0 (Milito 27, 87, Eto'o 50-11m, 63) Lazio – Milan 1-1 (Floccari 81 / Ibrahimović 66) Lecce – Parma 1-1 (Jeda 31-11m / Crespo 69) Napoli – Chievo 1-3 (Cannavaro 9 / Pellissier 22, 74, Fernandes 58)

1. Inter 4 3 1 0 8-2 +6 10
  2. Chievo 4 3 0 1 8-4 +4 9
  3. Brescia 4 3 0 1 6-5 +1 9
  4. Catania 4 2 1 1 6-4 +2 7
  5. Lazio 4 2 1 1 6-5 +1 7
  6. Cesena 4 2 1 1 3-2 +1 7
  7. Cagliari 4 1 3 0 5-1 +4 6
  8. Milan 4 1 2 1 6-4 +2 5