3

Inter sa dva igrača više izborio četvrfinale, prvijenac Shaqirija

Piše: A. D.
Xherdan Shaqiri slavi pogodak (Foto: EPA)
Trijumfom nad Sampdorijom rezultatom 2:0 Inter iz Milana ostvario je plasman u četvrtfinale Kupa Italije.

Od 12. minute Inter je igrao sa igračem više pošto je kod gostiju isključen Krstičić. U 37. minuti Inter je propustio veliku priliku kada Icardi nije uspio realizovati najstrožiju kaznu.

U 71. minuti domaćin ipak dolazi do pobjedonosnog pogotka. Xherdan Shaqiri postigao je svoj prijenac za slavlje navijača na Giussepe Meazzi.

Šest minuta kasnije Sampdorija je ostala sa devet igrača, a drugi žuti karton zaradio je Wszolek. Dva igrača više Inter je iskoristio u posljednjoj minuti utakmice kada je konačnih 2:0 postavio Icardi.

U drugoj utakmici danas Fiorentina je na domaćem terenu rezultatom 3:1 porazila Atalantu.