Serie A
6

Inter preokrenuo 0-2 protiv Catanije

Palacio je bio junak Intera (Foto: AFP)
Nogometaši milanskog Intera osladili su se 3-2 pobjedom na gostovanju kod Catanije u 27. kolu Serije A iako su gubili 2-0...

Gonzalo Bergessio u 7. i Giovanni Marchese u 19. minuti doveli su Cataniju u rano vodstvo koje je na semaforu stajalo sve do drugog poluvremena. U 52. minuti za "nerazzurre" je smanjio Ricardo Alvarez, a potom je dvama golovima puni preokret milanskom sastavu donio argentinski napadač Rodrigo Palacio.

Gol za 2-2 dao je glavom na asistenciju Alvara Pereire, a gol za 3-2 u drugoj minuti sudijske nadoknade iz neposredne blizine nakon asistencije Estebana Cambiassa.

Trener Intera Andrea Starmaccioni u ovom je susretu pogodio s izmjenama budući da je Palacija uveo na poluvremenu, a asistenta kod pobjedničkog gola Cambiassa u 77. minuti. Palaciju su golovi bili osmi i deveti ovosezonski.

Atalanta je slavila na gostovanju kod Siene 2-0, a oba je gola dao Giacomo Bonaventura.

Pescara je na domaćem terenu poražena od Udinesea 1-0, a jedini je gol na susretu vrijedan tri boda dao Antonio Di Natale već u osmoj minuti.

Fiorentina je na svom Artemio Franchiju sa 2-1 slavila protiv Chieva i tako došla do 10. domaće pobjede u 14. susretu. Gol vrijedan tri boda za "viole" je dao Marcelo Larrondo u 78. minuti glavom iz neposredne blizine nakon asistencije Luce Tonija. Argentincu je postignuti gol bio premijerni ove sezone u Seriji A.

Serie A, 27. kolo:

Torino - Palermo 0-0 Bologna - Cagliari 3-0 (Taider 5, Diamanti 18, Pasquato 90+1) Catania - Inter 2-3 (Bergessio 7, Marchese 19 / Alvarez 52, Palacio 70, 90+2) Fiorentina - Chievo 2-1 (Pasqual 4, Larrondo 78 / Cofie 38) Pescara - Udinese 0-1 (Di Natale 8) Sampdoria - Parma 1-0 (Icardi 58) Siena - Atalanta 0-2 (Bonaventura 3, 68) Roma - Genoa (kasnije)

1. Juventus 27 18 5 4 54:18 59
  2. Napoli 27 15 8 4 47:22 53
  3. Milan 27 14 6 7 48:32 48
  4. Lazio 27 14 5 8 37:32 47
  5. Inter 27 14 5 8 44:36 47
  6. Fiorentina 27 13 6 8 48:33 45
  7. Catania 27 12 6 9 36:34 42
  8. Udinese 27 10 10 7 36:34 40