Serie A
0

Inter odradio zadaću protiv Atalante

Nogometaši Intera u prvom su dvoboju 35. kola talijanskog prvenstva na San Siru pobijedili Atalantu 3-1 izbivši, makar možda samo nakratko, ponovno na prvo mjesto tabele.

Iako su gosti, 18-plasirana ekipa na tabeli 20 talijanskih prvoligaša, poveli 1-0 već u petoj minuti golom Tiribocchija, Diego Milito već je u 24. minuti izjednačio na 1-1 svojim 20. prvenstvenim pogotkom.

U 35. minuti domaće je u vodstvo doveo 23-godišnji Kenijac McDonald Mariga postigavši debitantski pogodak za Inter nakon što je zimus stigao za pet miliona eura iz Parme.

Pobjedu Milaneza zaključio je Rumun Cristian Chivu u 78. minuti utakmice. I Rumunju, koji je u ljetu 2007. godine stigao u Inter iz Rome, to je bio prvi pogodak u crno-plavom dresu.

Roma u nedjeljnom derbiju kola na Olimpicu dočekuje Sampdoriju. Pobijedi li, ponovno će preuzeti čelo tabele s bodom prednosti pred Interom, tri kola prije kraja takmičenja.

Serie A, 35. kolo:

Inter – Atalanta 3-1 (Milito 24, Mariga 35, Chivu 78 / Tiribocchi 5) Palermo – Milan (20.45)

Tabela: 1. Inter 73, 2. Roma 71 (-1), 3. Milan 64 (-1), 4. Sampdoria 57 (-1), 5. Palermo 55 (-1)..., 18. Atalanta 34...