0

Inter nastavlja prosipati bodove, Bologna preokretom u 93. minuti pobjegla sa dna

Inter je nastavio prosipati bodove u Seriji A. Treći put uzastopno Mancinijevi izabranici nisu uspjeli pobijediti. Ovog puta crno-plavi nisu uspjeli savladati Palermo u gostima.

Inter je u vodstvo doveo Ivan Perišić u 60. minuti. Biabiany ga je sjajno uposlio s desne strane, a Hrvatu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

No, slavlje milanske ekipe nije dugo trajalo. Samo šest minuta kasnije Alberto Giraldino više sretno nego spretno u gužvi u kaznenom prostoru Intera izjednačava rezultat.

Svi snove o tri boda za Inter srušeni su u 79. minuti kada Murillo dobija drugi žuti karton.

Bologna je savladala Carpi sa 2:1 pogocima Gastaldella u 47. i Masine u trećem minutu sudijske nadoknade i tako pobjegla sa dna i prepustila fenjer svom današnjem protivniku. Carpi je poveo u 24. minuti preko Letizije, no već 14 minuta poslije Lollo je dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cjedilu.

Ranije danas Empoli je nadigrao Genou s 2:0, a strijelac prvog gola bio je naš Rade Krunić.

Inter je drugi s 18 bodova, Palermo 11. sa 11, Bologna 18. sa 6, a Carpi posljednji s 5 bodova.