0

Inter nadigrao Fiorentinu, Icardi se izjednačio sa Džekom na listi strijelaca

Posljednji susret 14. kola italijanske Serie A odigrali su Inter i Fiorentina, a domaća ekipa je osvojila sva tri boda slavivši sa 4:2.

Nakon prvih 19 minuta Nerazzurri su vodili sa visokih 3:0. Najprije je u 3. minuti Brozović pogodio na Icardijevu asistenciju, a potom j eu 9. minuti Candreva udvostručio prednost Intera.

Na 3:0 u 19. minuti povećao je Icardi na Candrevinu asistenciju, a do kraja poluvremena gosti su smanjili u 37. minuti preko Kalinića. Gosti su u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena ostali sa igračem manje kada je Rodriguez dobio direktan crveni karton.

Ipak, Fiorentina je još jednom pogodila u 62. minuti kada je Iličić na Valerovu asistenciju smanjio na 3:2.

Veliku priliku za povećanje vodstva imao je Mario u 80. minuti, ali je u situaciji jedan na jedan prebacio gol.

Konačnih 4:2 postavio je Icardi u 90+1. minuti susreta. Perišić je šutirao, Tatarusanu je odbranio a lopta je došla do Icardija koji je posprema u mrežu. Icardi se ovim golom izjednačio sa Edinom Džekom na listi strijelaca, s obzirom da imaju po 12 golova.