Serie A
0

Inter na samo dva boda od Milana

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je slavio na gostovanju kod Sampdorije 2-0 golovima Wesleyja Sneijdera i Samuela Eto'a.

Otvarajući gol zabio je holandski veznjak u 73. minuti iz slobodnog udarca s nekih 25 metara udaljenosti u lijevi donji ugao golmana Gianluce Curcija koji se bacio, ali nije uspio doći do lopte. Sneijderu je to bio treći ovosezonski gol u Seriji A, a njime je trasirao svojoj ekipi put do 16. ovosezonske pobjede i skoka na drugo mjesto na tabeli, ispred Napolija, uz samo dva boda zaostatka za vodećim Milanom. Tačku na i postavio je u trećoj minuti sudijske nadoknade svojim 16. ovosezonskim golom Kamerunac Eto'o, kada je Sampdoria bacila sve karte u napad.

Inače, tokom susreta Sampdoria je bila u najmanju ruku ravnopravan suparnik, a navijači domaćih mogu posebno žaliti za situacijom iz 43. minute kada je Andrea Poli savladao Julija Cesara, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Posljednji susret 27. kola Serie A ujedno je i derbi, a u njemu će u ponedjeljak na San Siru snage odmjeriti Milan i Napoli.

Serie A, 27. kolo:

Sampdoria – Inter 0-2 (Sneijder 73, Eto'o 90+3) Catania – Genoa 2-1 (Maxi Lopez 52, Bergessio 56 / Flores 20) Roma – Parma 2-2 (Totti 19 – 11 m, Juan 36 / Amauri 74, 79) Bari – Fiorentina 1-1 (Ghezzal 87 / Gilardino 21)

Brescia – Lecce 2-2 (Caracciolo 16, Zoboli 18 / Corvia 31, Munari 70) Cagliari – Lazio 1-0 (Dias 40 – ag) Cesena – Chievo 1-0 (Jimenes 90 – 11 m) Palermo – Udinese 0-7 (Di Natale 10, 41, 60 – 11 m, Sanchez 19, 28, 42, 48)

1. Milan 26 16 7 3 46-20 +26 55
  2. Inter 27 16 5 6 49-29 +20 53
  3. Napoli 26 16 4 6 41-22 +19 52
  4. Lazio 27 14 6 7 33-23 +10 48
  1.  Udinese 27	14	5	8	49-30	+19	47

2. Roma 27 12 7 8 41-38 +3 43
  3.  Juventus		27	11	8	8	41-34	+7	41

4. Palermo 27 12 4 11 44-43 +1 40