0

Inter golovima Perišića i D'Ambrosija slavio protiv Bologne

U 29 .kolu Serie A Inter je na Guiseppe Meazzi slavio protiv Bologne rezultatom 2:1.

Inter je ovom pobjedom nastavio utrku za treće mjesto koje vodi u playoff za Ligu prvaka naredne sezone, dok je Bologna upisala četvrti ligaški meč bez pobjede u nizu.

Domaći tim je dominirao terenom od početka i stvarao šanse, ali mreža gostiju je mirovala. Međutim, to i nije bilo veliko iznanađenje s obzirom na podatak koji kaže da je Bologna, računajući ovaj meč, nanizala 24 uzastopne utakmice Serije A u kojima nije primila gol u prvom poluvremenu.

Tek u 72. minuti Inter uspijeva slomiti otpor Bologne kada nakon kornera Perišić dolazi do lopte i matira Mirantea. Samo D'Ambrosio u 76. minuti pogađa za 2:0. Gosti su uspjeli smanjiti na 2:1 u 90. minuti kada je Brienza pogodio nakon što je prethodno veznjak Intera Kondogbia poklonio loptu Bologni.

Empoli je ranije kao domaćin podijelio bodove sa Sampdorijom (1:1). Quagliarella je doveo goste u vodstvo u 42. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Laurini u 82. minuti.

Rade Krunić, veznjak koji će se naći na spisku selektora BiH Mehmeda Baždarevića, cijeli meč je proveo na klupi.