Serie A
0

VIDEO / Inter bez pobjede i sedmu uzastopnu utakmicu

Novo kolo u Seriji A donijelo je nastavak agonije milanskog Intera. U 26. kolu prekinuli su doduše "Nerazzurri" niz od pet uzastopnih poraza (u svim natjecanjima), ali do tri boda nisu došli odigravši 2-2 protiv Catanije.

Ekipa Claudija Ranierija zaostajala je pred polupraznim tribinama San Sira 0-2 na poluvremenu nakon golova Alejandra Gomeza iz 20. i Mariana Izca iz 38. minute i činilo se da im je novi poraz na pomolu. U drugom dijelu Ranieri je u igru uveo Wesleyja Sneijdera, Inter je djelomično konsolidirao redove i bolja igra urodila je s dva gola koja su postigla dva Diega, Forlan i Milito.

Forlan je golom iz 71. minute prekinuo golgeterski post dug 12 utakmica u svim takmičenjima, a bio mu je to tek drugi gol u Seriji A ove sezone, nakon onog kojeg je zabio Palermu još u 2. kolu. Poravnanje Interu donio je Milito topovskim udarcem malo iskosa s desne strane u suprotne rašlje s nekih desetak metara, a argentinskom je napadaču to bio 13. gol u sezoni u 21. nastupu.

Inter je u prvoj minuti sudačke nadoknade imao i priliku za pobjedu preko Giampaola Pazzinija, ali je ovaj nakon prethodnog igranja rukom (koje sudac nije vidio) pogodio ravno u Catanijinog golmana Juana Pabla Carizza.

Inter je tako propustio pobijediti u sedam posljednjih ligaških ogleda, pritom upisavši pet poraza i dva remija. Doduše prekinuli su negativan niz od pet utakmica (u svim natjecanjima) u kojima nisu postigli gol, ali malo im to znači kada za pobjedu ne znaju od 22. januara kada su s 2-1 slavili protiv Lazija.

U preostaloj odigranoj utakmici Bologna je na domaćem travnjaku pobijedila Novaru 1-0 golom Roberta Acquafresce iz 82. minute, iskoristivši tako brojčanu nadmoć (u 78. minuti je isključen Novarin napadač Andrea Caracciolo).

szólj hozzá: Inter Milan Catania 2:2 GOALS

Serie A, 26. kolo:

Inter - Catania 2-2 (Forlan 71, Milito 80 / Gomez 20, Izco 38) Bologna - Novara 1-0 (Acquafresca 82) Roma - Lazio 1-2 (Borini 16 / Hernanes 10-11m, Mauri 62) Fiorentina - Cesena 2-0 (Moras 61-ag, Nastasić 74) Lecce - Genoa 2-2 (Muriel 61, Brivio 81 / Sculli 21, 85) Siena - Cagliari 3-0 (Bogdani 41, Calaio 80, Grosso 82) Udinese - Atalanta 0-0

1. Milan 26 16 6 4 53-22 +31 54
  2. Juventus 25 13 12 0 38-16 + 22 51
  3. Lazio 26 14 6 6 41-30 + 11 48
  4. Udinese 26 13 7 6 37-23 + 14 46
  5. Napoli 26 11 10 5 44-25 + 19 43
  6. Roma 26 11 5 10 39-33 + 6 38
  7. Inter 26 11 4 11 36-36 0 37
  8. Chievo 26 9 7 10 22-31 -9 34