Plasirali se u osminu finala
1

VIDEO / Indolentni nastupi Reala i Malage u Kupu kralja

U utorak su se i nogometaši madridskog Reala i Malage plasirali u osminu finala španskog Kupa kralja, iako su se obje ekipe predstavile u indolentnom izdanju tokom uzvratnih mečeva.

Istina, Real je pobijedio trećeligaša Alcoyano s 3-0, nakon 4-1 u prvom susretu, no da nije bilo Josea Callejona u posljednjim minutama, sve bi završilo s minimalnih 1-0. Callejon je postizao pogotke u 89. i 91. minuti za 3-0, ali tada je već ionako umorni i nemoćni gost igrao s igračem manje (crveni karton Javija Selvasa u 72. minuti).

Alcoyano je držao nulu na Santiago Bernabeu sve do 71. minute kada je Angel Di Maria postigao prvi pogodak na utakmici, a samo deset minuta ranije je ušao na teren.

Real je igrao bez Cristiana Ronalda, Casillasa, Sergija Ramosa, Xabija Alonsa i Khedire, ali su i sva ostala zvučna imena ostavila neuvjerljiv dojam te večeri. Beskonačna dodavanja se nisu isplatila, a i velika nonšalancija je koštala Madriđane da ostanu bez pogotka sve do 71. minute.

Malaga se skoro osramotila protiv također trećeligaša Cacerena. U prvom meču je Malaga pobijedila 4-3 kao gost i na kraju je zbog više golova u gostima prošla dalje. Cacereno je, naime, pobijedio 1-0 u gostima klub koji je, naprimjer, već osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Poveli su "amateri" u 37. minuti preko Chapija i do kraja utakmice držali uglednu Malagu u neizvjesnosti, ali se čudo ipak nije dogodilo.

Kup kralja, šesnaestina finala (uzvrati):

Osasuna - Sporting Gijon 2-0, prva utakmica 0-1 (Llorente 70, Rocha 76) Rayo Vallecano - Las Palmas 0-0, 0-1 Betis - Valladolid 3-0, 0-1 (Amaya 26, Ruben Castro 62, Rueda 86-11m) Real Sociedad - Cordoba 2-2, 0-2 (Griezmann 20, Agirretxe 85 / Kiko 65, Dubarbier 72) Malaga - Cacereno 0-1, 4-3 (Chapi 37) Real Madrid - Alcoyano 3-0, 4-1 (Di Maria 71, Callejon 89, 90+1)