0

Igrači Budućnosti napali sudiju, on pobjegao u svlačionicu

Sarajevo-x.com
(Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
Utakmica između Budućnosti iz Banovića i mostarskog Zrinjskog prekinuta je u 32. minuti nakon što je sudija Ognjen Valjić dosudio penal za gostujući sastav, nakon čega su ga domaći igrači napali. Valjić je spas pronašao u svlačionici, a utakmica nije nastavljena.

Novo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je i novi skandal u kojem su ovaj put glavnu ulogu imali sudija Ognjen Valjić i igrači Budućnosti iz Banovića na utakmici sa mostarskim Zrinjskim.

Valjić je dosudio penal za goste iz Mostara, s čim se nisu složili domaći igrači. Oni su pravdu pokušali istjerati silom pa su krenuli u potjeru za sudijom, koji je spas pronašao u svlačionici. Utakmica nije nastavljena pa ćemo narednih dana saznati rasplet još jedne farse u domaćem fudbalu.

U ostalim susretima Premijer lige, Sloboda je izborila pobjedu u Trebinju protiv Leotara sa uvjerljivih 1:3.

Drina iz Zvornika je u Travniku doživjela pravi debakl. Domaćini su goste ispratili sa čak šest golova u mreži. Utakmica je završena rezultatom 6:0.

Na stadionu u Gradačcu mreže su mirovale pa su Zvijezda i Velež miroljubivo podijelili bodove.

Rudar iz Prijedora je protiv Slavije sačuvao bod u posljednjim minutama susreta. Nakon što je Slavija vodila do samog kraja, Džafić je iz penala izjednačio na konačnih 2:2.

Rezultati 21. kola Premijer lige:

Leotar - FK Sloboda 1:3 NK Travnik - FK Drina Zvornik 6:0 NK Zvijezda - FK Velež 0:0 FK Rudar P. - FK Slavija 2:2 FK Budućnost Banovići - HŠK Zrinjski 0:0 (utakmica prekinuta)

1. Borac 20 13 5 2 25:9 44
  1. Željezničar 20 12 2 6 35:15 38
  2. Sarajevo 20 10 5 5 29:18 35
  3. Travnik 21 10 2 9 36:27 32
  4. Rudar 21 8 8 5 25:23 32
  5. Sloboda 21 9 4 8 20:19 31
  6. Slavija 21 9 3 9 31:33 30
  7. Olimpic 20 9 3 8 20:23 30