0

Ibrahimović kritikovao Blanca: U prvom poluvremenu igrali smo "nepoznatu taktiku"

Anadolija
Zlatan Ibrahimović (Foto: EPA)
Fudbaler francuskog Paris Saint Germaina (PSG) Zlatan Ibrahimović kritikovao je taktiku trenera Laurenta Blanca u sinoćnjem porazu PSG-a protiv Manchester Cityja na Etihadu kojim se francuski prvak oprostio od daljeg takmičenja u Ligi prvaka.

Nakon rezultata 2:2 na Parku Prinčeva prošle sedmice, Manchester City je sinoć pogotkom Kevina De Bruynea savladao PSG na domaćem terenu i plasirao se u polufinale.

Ibrahimović, čovjek od kojeg se sinoć možda i najviše očekivalo, obzirom da je u prvoj utakmci promašio penal, nakon sinoćnjeg poraza kritikovao je taktiku trenera Laurenta Blanca.

"U prvom poluvremenu igrali smo sistem koji nikad ranije nismo probali", izjavio je Ibrahimović za Canal+, te dodao kako se u drugom poluvremenu osjetio "povratak na staru taktiku".

Iako PSG nije uspio zauzeti mjesto među četiri najbolja evropska kluba, Ibrahimović je poručio: "Mislim da smo mi bolji tim. Ipak, i pored toga izgubili smo, tako da Manchester Cityu želim sve najbolje".