Liga prvaka
0

Ibrahimović i ekipa "potopili" Dinamo, Džeko igrao od 66. minute

(Foto: AFP)
U okviru 4. kola Lige prvaka u utorak navečer je odigrano osam utakmica u okviru grupa A, B, C i D. Ubjedljivu pobjedu ostvario je PSG u susretu sa Dinamom iz Zagreba (4:0). Manchester City našeg Edina Džeke je remizirao s Ajaxom (2:2).

Grupa A Dynamo Kyiv - Porto

Na stadionu "Olimpijski Stadion" prvo poluvrijeme je završeno bez golova, ali i drugo. Prilično monotona utakmica završila je rezultatom 0:0.

PSG - Dinamo Zagreb

Uz asistenciju Zlatana Ibrahimovića PSG je golom Alexa poveo protiv Zagrepčana u 15. minuti, što je bio i konačan rezultat u prvom dijelu susreta. Ibrahimović je ponovo bio asistent kod pogotka. Ovog puta je šutirao Blaise Matuidi u 61. minuti i tako povećava vodstvo svoje ekipe na 2:0.

Ovo je bila noć asistiranja za Ibrahimovića. Pomogao je fudbaler bh. korijena i ovog puta za povećanje prednosti nad Dinamom kada je loptu dodao Menezu za 3:0. Isto se ponovilo u 80. minuti, a strijelac ovog puta za 4:0 bio je Guillaume Hoarau. To je bio i konačan rezultat za "potop" Dinama.

Grupa B

Schalke 04 - Arsenal

Na stadionu "VELTINS-Arena" Arsenal je krenuo borbeno od početka. Theo Walcott posprema loptu u mrežu u 18. minuti i dovodi goste u vodstvo od 1:0. Olivier Giroud glavom šalje loptu u mrežu i povećava vodstvo na 2:0 u 26. minuti. Domaćini su pred sam kraj prvog dijela utakmice uspjeli smanjiti gol razliku golom Klaasa Jana Huntelaara. No, u 67. minuti dolazi do izjednačenja kada Jefferson Farfan postiže gol za konačnih 2:2.

Olympiacos - Montpellier

Na stadionu "Georgios Karaiskakis" domaćinima su bile potrebne samo četiri minute da dođu do vodstva. Paulo Machado bio je strijelac pogotka za vodstvo Olympiacosa. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale.

Gosti su golom iz penala u 67. minuti izjednačili na 1: 1, a uspješan izvođač najstrože kazne bio je Younes Belhanda. Domaćin su se vratili u igru u 80. minuti nakon ovog penala i poveli sa 2:1 zahvaljujući pogotku koji je postigao Leandro Greco. Samo dvije minute kasnije povećavaju vodstvo na konačnih 3:1, a strijelac je Kostas Mitroglou.

Grupa C

Anderlecht - Zenit

Nakon što se Sergey Semak našao u prilici da donese prednost svom timu i nije ju iskoristio, domaći su svoju itekako iskoristili u 17. minuti susreta i došli do vodstva od 1:0 preko Mbokania kojem je asistirao Kljestan. To je ujedno bio i jedini gol u toku prvog poluvremena pa su domaći na pauzu otišli s golom prednosti. To je ujedno bio i konačan rezultat susreta. AC Milan - Malaga

Malaga je došla do vodstva u 40. minuti kada je Eliseu bio precizan za 1:0. Asistirao mu je Isco. Pred kraj prvog dijela susreta Urby Emanuelson (Milan) se našao u prilici na stadionu "Giuseppe Meazza", no pucao je neprecizno. Prvih 45. minuta je završeno sa 1:0 za Malagu.

Milan je došao do poravnanja preko Alexandrea Patoa koji je 73. minuti glavom pospremio loptu u mrežu gostujućeg tima. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Grupa D

Manchester City - Ajax

Ajax je odlično startao na Etihadu. Siem De Jong već u desetoj minuti postiže gol za vodstvo svoga tima, da bi osam minuta kasnije uz asistenciju Eriksena uduplao gol razliku. Nakon prvobitnog šoka City se vraća u igru golom Tourea i u 22. minuti smanjuje gol razliku na 1:2. Do poravnanja je došlo u 74. minuti kada je Sergio Aguero šutirao za 2:2. Napomenimo i to da je naš Edin Džeko u igru ušao u 66. minuti zamjenivši Carlosa Teveza. No, ovog puta se nije upisao u listu strijelaca. Susret je završen rezultatom 2:2.

Real Madrid - Borussia Dortmund

Pokušao je domaćin već na samom startu doći do pogotka preko hrvatskog reprezentativca Luke Modrića, ali je njegov udarac završio izvan mreže gola pa je rezultat na "Santiago Bernabeu" ostao nepromijenjen do 28. minute. Gosti su iskoristili svoju priliku i poveli golom Reusa kojem je asistirao Robert Lewandowski. Do poravnanja je došlo u 34. minuti kada je Pepe uz asistenciju Mesuta Ozila poslao loptu u mrežu golmana Borussije. U finišu prvog dijela utakmice Na stadionu Mario Gotze (Dortmund) doveo je svoju ekipu u vodstvо od 2:1, što je ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Pred kraj susreta Real je došao do izjednačenja kada je Mesut Ozil bio precizan za 2:2 i tako završio utakmicu remijem.