Le Championnat
5

VIDEO / Ibrahimović briljirao u remiju na Velodromeu

I dok se u Španiji igrao El Clasico, francuski je nogomet u nedjelju svjedočio La Classiqueu. U derbiju 8. kola Le Championnata Marseille i PSG su na Velodromeu odigrali neriješeno 2-2.

Osim što je rezultat bio identičan kao i u španskom derbiju, još je jedna stvar bila ista - dvostruki strijelci. Za Marseille je to bio Andre-Pierre Gignac, a za PSG neuništivi Zlatan Ibrahimović koji je s dva briljantna poteza odgovorio Messiju i Ronaldu.

Marseille je poveo u 17. minuti kada se Gignac oslobodio čuvara, s desne strane ušao u kazneni prostor i lijepim udarcem desnom nogom matirao Salvatorea Sirigua. Uslijedila su potom dva Ibrahimovićeva bljeska. Najprije je u 23. minuti nakon ubacivanja iz kornera s desetak metara petom zakucao loptu u gol, a samo dvije minute kasnije je pogodio iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara. U sedam utakmica u francuskom prvenstvu zabio je devet golova i prvi je strijelac lige. Od toga je u četiri utakmice bio dvostruki strijelac. Nevjerojatno zvuči i podatak da je postigao 37 pogodaka u zadnjih 39 utakmica u nacionalnim prvenstvima - za Milan u Seriji A i za PSG u Le Championnatu.

Ibrahimovićevi pogoci ipak nisu bili Parižanima dovoljni za pobjedu. Gignac je u 32. minuti glavom zabio za konačnih 2-2. Zadržao je time Marseille na vrhu prvenstvene tabele, s tri boda više od PSG-a.

Spomenimo da je u ranijoj utakmici Lorient ugostio Lyon, a utakmica je završila rezultatom 1-1. I treća nedjeljna utakmica, ona između Bresta i Bordeauxa, završila je remijem (1-1).

Le Championnat, 8. kolo:

Marseille - PSG 2-2 (Gignac 17, 32 / Ibrahimović 23, 25)

Lorient - Lyon 1-1 (Aliadiere 47 / Gomis 23) Brest - Bordeaux 1-1 (Ben Basat 37 / Diabate 68)

1.  Marseille 	8 	6 	1 	1 	12-7 	+5 	19

2.  Paris St.-Germain 	8 	4 	4 	0 	14-5 +9 	16

3.  Lyon 	8 	4 	3 	1 	13-8 	+5 	15

4.  Lorient 	8 	3 	5 	0 	14-9 	+5 	14

1.  Reims 	8 	4 	2 	2 	11-6 	+5 	14

2.  Bordeaux 	8 	3 	5 	0 	10-6 	+4 	14

3.  Toulouse 	8 	3 	4 	1 	11-9 	+2 	13

4.  Valenciennes 	8 	3 	3 	2 	13-8 	+5 	12