0

Ibiševićev Stuttgart slavio u gostima kod Herthe

Piše: N. J.
Detalj sa meča (Foto: AFP)
Nogometaši Stuttgarta, za koji nastupa bh. reprezentativac Vedad Ibišević, ostvarili su pobjedu 1:0 na gostovanju kod ekipe Herthe u prvoj utakmici 5. kola Bundeslige.

Domaći tim je bio bolji i imao je više izglednih prilika u prvom poluvremenu, ali su mreže nakon 45 minuta ostale netaknute.

U nastavku, Stuttgart je stigao do vodstva u 49. minuti preko Gentnera koji je iskoristio ubacivanje Maxima iz kornera i zatresao mrežu Herthe.

Stuttgartov golman Ulreich je briljirao u ovoj utakmici i najzaslužniji je što je njegova ekipa osvojila tri boda.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević je odigrao svih 90 minuta za Stuttgart, a u 33. minuti je zaradio žuti karton. Nakon pet odigranih kola Stutgart je na 8. mjestu sa 6 bodova, dok je Hertha šesta sa bodom više.