374

Ibišević strijelac u pobjedi Stuttgarta nad Freiburgom

Piše: N. J.
Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
Bh. reprezentativac Vedad Ibišević bio je strijelac u domaćoj pobjedi Stuttgarta protiv Freiburga u 30. kolu Bundeslige.

Ibišević je postigao drugi gol na utakmici kojim je udvostručio prednost Stuttgarta na 2:0. Bh. napadač je pogodio u 42. minuti susreta.

Prvi gol na utakmici za vodstvo Stuttgarta postigao je Gentner na asistenciju Harnika. Taj je gol postignut u 33. minuti. Gosti su postigli gol u 88. minuti preko Santinija, čime je postavljen i konačan rezultat utakmice, 2:1 za Stuttgart.

Ibišević je igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Macheda, dok je u gostujućoj ekipi svih 90 minuta odigrao drugi bh. reprezentativac Mensur Mujdža.

Stuttgart je nakon ove pobjede skočio na deseto mjesto bundesligaške tabele sa 39 bodova, dok je Freiburg ostao peti sa 45 bodova.