142

Ibišević sa dva gola odveo Stuttgart u drugo kolo Kupa Njemačke

Piše: J. H.
Vedad Ibišević
Reprezentativac BiH i napadač Stuttgarta Vedad Ibišević postigao je dva gola u pobjedi svog tima nad BFC Dynamom iz Berlina.

Švabe su sa 2:0 u okviru Kupa Njemačke savladale Dynamo koji se takmiči u petoj ligi Njemačke.

Ibišević je prvi gol postigao u 40. minuti, a sudbinu niželigaša zapečatio je svojim drugim golom u 76. minuti.

Minutu kasnije, Ibiševića je zamijenio Mohammed Abdellaoue.

Treba napomenuti da su u 1. kolu ovog takmičenja ispali Werder iz Bremena i Borussija iz Mönchengladbacha od niželigaša Saarbrückena i Darmstadta 98.

DFB Pokal, 1. kolo:

BFC Dynamo - Stuttgart 0:2 Bielefeld - Braünschweig 2:1 Darmstadt 98 - Borussia (M) 0:0, 5:4, nakon penala Pfeddersheim - Greuther Fürth 0:2 Saarbrücken - Werder Bremen 3:1, nakon produžetaka Victoria Hamburg - Hannover 96 0:2