Bundesliga
0

I Stuttgart lagano protiv Bochuma

Nogometaši Stuttgarta ostaju u igri za plasman iduće sezone u Ligu prvaka ili Europa ligu. U prvom duelu 32. kola Bundeslige pobijedili su na gostovanju Bochum s 2-0.

Bochum će i dalje opasno živjeti do kraja sezone budući se nalaze na diobi 14. mjesta i samo su milimetar blizu drugoligaške provalije. Za njih je situacija opasnija jer zajedno s ovim porazom imaju sedam neuspjeha i jedan remi u zadnjih osam utakmica.

Stuttgart je pitanje pobjednika u ovom ogledu riješio za prvih 18 minuta. U 14. minuti je Cacau pogodio iz blizine, a potom Marica u 18. u bliži ugao s desetak metara i stvar je bila riješena.

Od tada je Stuttgart ubacio u slabiju brzinu, te je rutinski sačuvao prednost protiv totalno nemoćnog domaćina.

Stuttgart je s ova tri boda došao na diobu petog mjesta zajedno s dortmundskom Borussijom (53 boda).