18.10.2014. u 19:14
0
3
0
Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva u Premiershipu Engleske bez sumnje je tim Southamptona koji je danas na svom stadionu sa pomalo nevjerovatnih 8:0 porazio Sunderland.
Vergini je autogolom započeo katastrofu gostiju, koju su nastavili dva puta Pelle, Cork, Tadić, Vanyama i Mane.

Everton je bez Muhameda Bešića u timu kao domaćin pobijedio Aston Villu sa 3:0 golovima Jagielke, Lukakua i Colemana, dok je vrijedan trijumf kao gost upisao i West Ham kod Burnleya (3:1).

Mourinhov Chelsea nastavio je po starom pobjedom nad Crystal Palaceom od 2:1 na gostujućem terenu. Oscar i Fabregas pogađali su za Plavce, da bi u posljednjem minutu poraz ublažio Campbell.

Alexis Sanchez u ranoj fazi utakmice doveo je Arsenal u vodstvo protiv Hulla, ali su Topnici prednost sačuvali tek u naredna četiri minuta. Izjednačio je Diame, a za preokret u prvom minutu nastavka pobrinuo se Hernandez. Bod za Arsenal u sudijskoj nadoknadi spasio je Welbeck.