0

HSV u finišu spasio bod protiv Freiburga, Mujdža ponio kapitensku traku

(Foto: EPA)
Prvi susret 32. kola Bundeslige večeras su u Imtech Areni u Hamburgu odigrali HSV i Freiburg.

Derbi začelja okončan je neriješenim rezultatom 1:1. U 25. minuti Švicarac Admir Mehmedi preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogađa za radost navijača Freiburga i vodstvo gostujućeg tima.

Minutu prije kraja domaćin ipak uspijeva izjednačiti. Nakon kornera sa desne strane, u gužvi u petercu Freiburga najsnalažljiviji je bio Gojko Kačar koji je loptu glavom sproveo u gol.

HSV sa 32 boda zauzima 14. poziciju na tabeli, dok je Freiburg plasiran jednu stepenicu niže sa jednim bodom manje. Do kraja sezone i jednima i drugima preostaje teška borba za opstanak.

Vrijedi spomenuti da je jedan prvenstveni meč nakon dugo vremena u timu Freiburga započeo Mensur Mujdža. Reprezentativac BiH kao kapiten predvodio je tim Freiburga, a na terenu se zadržao do 75. minute.