Bundesliga
0

HSV pobjedom preskočio Werder

Nogometaši HSV-a jesenji su dio njemačke Bundeslige završili na četvrtom mjestu. U 17. su kolu pobjedom 2:0 preskočili Werder.

Drugo je to slavlje zaredom hamburških nogometaša u Bundesligi nakon serije od sedam utakmica u kojima nisu uspijevali doći do pobjede. U upravo suprotnom ritmu je Werder koji je doživio drugi uzastopni poraz. Prije toga ekipa iz Bremena punih 14 kola nije izgubila utakmicu. Loš zaključni niz ove jeseni spustio je Werder na šesto mjesto.

Sav je posao HSV po gustom snijegu na svojoj Nordbank-Areni obavio u prvom poluvremenu. Već u devetoj minuti je nakon nabacivanja Marcella Jansena za 1:0 glavom pogodio Joris Mathijsen.

Domaći su u 32. minuti ostali s igračem manje nakon što je Jerome Boateng kao posljednji igrač odbrane srušio Werderovog napadača Marka Marina. No, gosti to nisu iskoristili, štoviše samo četiri minute kasnije su primili i drugi pogodak.

Njihov golman Tim Wiese je nepotrebno daleko izašao s gola, što je Jansen, nakon dodavanja Eljera Elije, iskoristio i s 26 metara poslao loptu u praznu mrežu.