351

Hrvatska preokretom pobijedila Vels, Belgija bolja od Makedonije

Piše: N. J.
Dejan Lovren je pogodio za izjednačenje u Velsu (Foto: AFP)
Nakon što je Srbija savladala Škotsku 2:0, odigrane su još dvije utakmice u grupi A kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. Hrvatska je osvojila tri boda u Velsu, kao i Belgija koja je na svome terenu minimalno porazila Makedoniju.

Gareth Bale je doveo ekipu Velsa u vodstvo 1:0 protiv Hrvatske pogodivši iz penala u 21. minuti. Hrvatska je do 1:1 stigla tek u 77. minuti preko Dejana Lovrena, kojem je asistirao Mario Mandžukić, a za potpuni preokret pobrinuo se Eduardo, koji je u 87. minuti pogodio za 1:2 i tako donio tri boda Hrvatskoj. Asistirao mu je Olić.

Direktni konkurenti Hrvatske za prvo mjesto u grupi A, selekcija Belgije, također su došli do tri boda pobjedom protiv Makedonije na svome terenu. Jedini gol na utakmici postigao je Hazard u 63. minuti, što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu Belgije 1:0.

U ovoj grupi Hrvatska i Belgija nakon šest odigranih kola imaju po 16 bodova i već sada je izvjesno da će se samo ove dvije selekcije boriti za prvo mjesto u grupi A.