0

Holandski kup: Deveti naslov za PSV

Nogometaši PSV Eindhovena pobjednici su Holandskog kupa (KNVB Cup). Do devetog naslova u ovom takmičenju u klupskoj historiji stigli su pobjedivši u velikom finalu igranom na stadionu De Kuip u Rotterdamu tim Heracles Almela 3-0.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Šveđanin Ola Toivonen u 31. minuti, a strijelci drugih dvaju golova u drugom dijelu bili su Belgijac Dries Mertens i Holanđanin Jermain Lens.

Bio je to prvi naslov za novog trenera PSV-a Phillipa Cocua (41), pomoćnika izbornika holandske reprezentacije Berta van Marwijka, do kojeg je došao samo 28 dana nakon preuzimanja klupe po smjeni Freda Ruttena.

Prethodni naslov u Holandskom kupu PSV je osvojio 2005. godine.

S druge strane, Heraclesu je ovo bio prvi nastup u velikom finalu takmičenja do kojeg su došli tako što su u polufinalu izbacili AZ Alkmaar.