Bundesliga
0

Hoffenheim pobjedom do trećeg mjesta

Nogometaši Hoffenheima savladali su Hannover 4-0 u posljednjoj utakmici 10. kola njemačke Bundeslige.

Tri osvojena boda donijela su Hoffenheimu i treće mjesto u poretku najboljih njemačkih nogometnih klubova, iza Borussije (D) i Mainza koji su derbi-utakmicu kola igrali nešto ranije i u kojoj su Dortmunđani stigli do 2-0 gostujuće pobjede.

Za Hannover je početak kraja započeo u 18. minuti kada je svoj peti ovosezonski žuti karton zaradio Schmiedebach. Veći problem za goste bio je taj što mu je to drugi na utakmici u kojoj je "požutio" i sedam minuta ranije.

Ipak, na gol se čekalo sve do 45. minute kada je Gylfi Thor Sigurdsson zabio lijevom nogom s vrha šesnaesterca. Dojam ostaje da mu je loptu rukom u skoku dodao gostujući stoper Haggui. Islanđanin je loptom pogodio travnjak metar ispred sebe, a ona se odbila iza leđa golmana Fromlowitza.

Isti je igrač bio precizan i početkom nastavka, ovaj puta desnom nogom iz penala kojeg je izborio Obasi. Sigurdsson je sudjelovao i kod trećeg gola domaćina, asistencijom na glavu Dembe Ba, da bi konačnih 4-0 postigao Mlapa udarcem s šesnaest metara.

U sastavu domaćina nisu nastupili naši Salihović i Ibišević (suspenzija).

Bundesliga, 10. kolo, nedjelja:

Hoffenheim - Hannover 4-0 (Sigurdsson 45, 48-11m, Ba 51, Mlapa 71) Mainz - Borussia Dortmund 0-2 (Götze 25, Barrios 67)

Redoslijed: Borussia Dortmund 25, Mainz 24, Hoffenheim 18, Bayer 18, Eintracht 16...