42

Hodžić spasio Dinamo bruke u Kupu, Modri jedva savladali trećeligaša

Dinamo je u okviru osmine finala hrvatskog kupa gostovao u Ždralovima kod trećeligaša Mladosti i slavio teže od očekivanog i nego što rezultat 3:1 govori.

Dinamo je dominirao od početka do kraja susreta, no u prvih pola sata golman domaće ekipe, koja je inače iz sela od 500 stanovnika pored Bjelovara, Srbljanović je radio čuda na golu, uključujući i odbranu našem potencijalnom reprezentativcu Arminu Hodžiću u petoj minuti.

Domaćin je senzacionalno poveo u 38. minuti, kada je nakon prvog kornera za Mladost Starčević matirao Ježinu.

Hodžić je spasio Modre u 62. minuti. Soudani je prošao po desnoj strani i centrirao, a nekadašnji napadač Željezničara je s pet metara glavom pospremio loptu u mrežu.

Domaća ekipa je tada fizički u potpunosti pala i bilo je pitanje samo koliko će golova primiti.

U 71. minuti Dinamo je preokrenuo, a strijelac je bio Henriquez na asistenciju Ćorića.

Konačnih 3:1 postavio je Soudani u 87. minuti.