Rivali remizirali
0

HNL: Hajduk i Dinamo odigrali 1-1

FENA
U derbiju 7. kola Prve hrvatske nogometne lige Hajduk i Dinamo su na Poljudu pred 30.000 gledatelja odigrali neodlučeno 1-1 (1-1). Hajduk je poveo golom Andrića (44), a poravnao je Ibanez (45+4). Hajduk je u 20. minuti ostao sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Mario Brkljača.

Iako je u prvom poluvremenu bilo malo prilika, uzbuđenja nije nedostajalo, posebice u završnici poluvremena. Prva prijetnja na utakmici stigla je u 7. minuti, ubacio je Vuković u Dinamov peterac, a Ahmad Sharbini se nije najbolje snašao i obrana gostiju je uspjela raščistiti situaciju.

Dvije minute kasnije Dinamo je mogao povesti, Sammir je iz slobodnog udarca ubacio na drugu vratnicu, a Tonel glavom puca pored gola.

Hajduk se u 20. minuti našao teškoj situaciji, ostao je sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Mario Brkljača.

Unatoč igraču viška Dinamovci nisu uspjeli nametnuti kontrolu igre. Naprotiv, Anas Sharbini je izborio slobodan udarac za Hajduk sa 18 metara. No, baš tada su Hajdukovi navijači ubacili nekoliko baklji na teren, pe je došlo do kratkog prekida susreta, nakon toga je Tomasov je izveo slobodan udarac, ali Kelava je obranio.

U završnici poluvremena, kada se očekivalo da će igrači na odmor bez pogodaka, pala su dva gola. Hajduk je poveo u 44. minuti nakon kornera, a u gužvi koja je nastala pred Dinamovim golom najbolje se snašao Srđan Andrić, koji pogađa za 1-0.

Dinamo je uspio poravnati u 4. minuti sudačke nadokande prvog poluvremena, Badelj je dobro uposlio Ibaneza, koji je sa 15 metara iskosa zabio za 1-1.

Nastavak drugog poluvremena bio je prava uspavanka u odnosu na završnicu prvog dijela. U 58. minuti Hajdukovi navijači su ponovno priredili bakljadu, pa je uslijedio prekid od pet minuta.

Nakon toga ponovno bez uzbuđenja, a onda je u 68. minuti 17-godišnji Mateo Kovačić pogodio vratnicu Hajdukovog gola. Pokušali su nakon toga Šitum i Ibanez udarcima iz daljine, ali bez rezultata.

U 89. minuti Tomasov si je izborio priliku za udarac sa vrha 16-erca, ali Kelava je uspio spasiti mrežu. Minutu kasnije nakon kornera Hajduka Milićević sa 10-tak metara volejem puca iznad gola.

Posljednju prigodu na susretu imao je Badelj u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali je njegov udarac sa 18 metara prohujao pored vratnice Hajdukova gola.

Rezultati 7. kola HNL-a:

Varaždin – Split 1-2

Osijek – Slaven Belupo 2-0 Karlovac – Inter 0:1 Lučko – Cibalia 0-1 Šibenik – Istra 1961 0-0 Hajduk – Dinamo 1-1 Lokomotiva – Zagreb 2-3 (petak) Zadar – Rijeka (nedjelja)

1. Dinamo 7 6 1 0 17-1 19
  1. Hajduk 7 4 2 1 13-5 14
  2. Osijek 7 3 2 2 11-7 14
  3. Slaven Belupo 7 4 1 2 12-8 13
  4. Inter 7 4 1 2 9-6 13
  5. Split 7 3 3 1 12-9 12
  6. Zagreb 7 4 0 3 8-11 12
  7. Lokomotiva 7 3 2 2 11-6 11