21

Hertha slavila s 2:0 protiv Schalkea: Ibišević postigao gol, Kolašinac presjedio na klupi

Slavlje Ibiševića i saigrača (Foto: EPA)
Hertha je na Olimpijskom stadionu u Berlinu s 2:0 savladala Schalke, a strijelac jednog gola bio je Vedad Ibišević.

Susret koji je odigran u okviru 26. kola bundeslige donio je dominaciju domaće ekipe tokom većeg dijela susreta, a Berlinci su do vodstva došli u 43. minuti.

Darida je počeo akciju, proslijedio loptu do Kaloua koji je dodao do Haraguchija, a Japanac nesebično ostavlja loptu napadaču naše reprezentacije Vedadu Ibiševiću koji prizemnim udarcem matira golmana Fahrmanna i pogađa lijevi ugao njegovog gola za 1:0.

Drugi gol je postignut nakon kornera. Darida je centrirao, a mladi Stark glavom pogađa mrežu Fahrmanna za konačnih 2:0.

Ibišević je na terenu proveo 87 minuta, kada ga je zamijenio Hegeler, dok je Sead Kolašinac odgledao susret sa klupe za rezervne igrače Schalkea.