Evropska liga, grupa D
0

Hertha pobjedom do šesnaestine finala

Ekipa Herthe pobijedila je u Berlinu Sporting s 1-0 pogotkom 22-godišnjeg srpskog veznog igrača Gojka Kačara u 70. minuti, u dvoboju 6. kola D grupe Evropske lige.

Iako Hertha ove sezone u Bundesligi ostvaruje mizerne rezultate, te je sa samo 6 bodova u 16 kola uvjerljivo na posljednjem mjestu na ljestvici, u Europa ligi je znatno uspješnija, te je ovom pobjedom osigurala plasman među 32 najuspješnije momčadi u ovome natjecanju.

Hertha i Sporting odigrali su prilično izjednačenu utakmicu, a Kačar je pogodak postigao iz neposredne blizine.

Holandski Heerenveen je mogao proći dalje samo u slučaju neuspjeha Herthe koji se nije dogodio, pa je Heerenveen kao domaćin ostvario tek utješnu pobjedu protiv latvijskog Ventspilsa 5-0. Domaćini su svih pet pogodaka postigli u drugom poluvremenu.

Sporting je na kraju prvi u skupini sa 11 bodova, Hertha druga s 10, a od Europe su se oprostili Heerenveeen s 8 i Ventsplils s 3 boda.