22

Hertha kiksala protiv "otpisanog" Hannovera, Ibišević strijelac

U 29. kolu Bundeslige Hertha je na domaćem terenu remizirala protiv Hannovera (2:2).

Hertha je odlično otvorila meč. Ibišević je pogodio u 4. minuti na asistenciju Plattenhardta koji je centrirao sa lijeve strane, a Vedator iz blizine matirao protivničkog golmana. Ipak, vodstvo nije dugo trajalo i Hannover je izjednačio u 18. minuti preko Sobiecha.

Gosti su uspjeli i preokrenuti kada je u 58. minuti pogodio Schmiedebach. Kao što su gosti brzo izjednačili nakon vodstva Herthe, tako je i tim iz Berlina vratio stvari na početak relativno brzo. Strijelac je bio Kalou u 72. minuti za konačnih 2:2.

Hertha je treća na tabeli i u borbi je za Ligu prvaka, a može biti razočarana remijem s obzirom da je Hannover posljednjeplasirana ekipa lige.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević je odigrao cijeli meč. Nakon današnjeg pogotka, sada ima devet golova u 22 nastupa u Bundesligi ove sezone. Pored golova, dodao je i četiri asistencije.